Biometryczny podpis odręczny Wyższy stopień bezpieczeństwa w zarządzaniu dokumentami Twojej firmy

Każde przedsiębiorstwo zna problem piętrzących się dokumentów (zazwyczaj w dwóch kopiach) oczekujących na uzyskanie podpisów. Dokumentów, które następnie należy odpowiednio rozdysponować lub zarchiwizować.

Problem ten z łatwością wyeliminujesz dzięki połączeniu systemu obiegu dokumentów oraz elektronicznego podpisu odręcznego. Pozwoli Ci to całkowicie zrezygnować z drukowania, przekazywania, kserowania i archiwizowania dokumentów papierowych.

elliteq ECM oferuje kompleksowe zarządzanie procesem tworzenia i obiegu dokumentu, który został zabezpieczony elektronicznym podpisem biometrycznym.


elliteq jak to działa

Jak to działa?

Na tablecie lub panelu do podpisu składany jest odręczny podpis przy pomocy dedykowanego rysika. Nasze oprogramowanie przetwarza tak złożony podpis na jego wersję elektroniczną. Zapisywany jest nie tylko kształt podpisu, ale również wszystkie parametry towarzyszące: od czas składania podpisu, po siłę nacisku. W ten sposób powstaje podpis biometryczny, który jest unikalny i praktycznie niemożliwy do podrobienia.


Jakie korzyści przyniesie Twojej firmie wdrożenie elektronicznego podpisu biometrycznego?

redukcja kosztów

Obniży koszty

Wprowadzenie odręcznego podpisu elektronicznego redukuje koszty związane z przetwarzaniem dokumentów papierowych firmy. Eliminuje potrzebę drukowania i przechowywania większości dokumentów, dzięki czemu firma może ograniczyć ilość wykorzystywanego papieru i tuszu do drukarek czy np. liczbę segregatorów.

oszczędność czasu

Oszczędzi czas

Odpowiednio przygotowany workflow wykorzystujący elektroniczny podpis odręczny, potrafi skrócić czas akceptacji czy weryfikacji dokumentów nawet do kilku sekund! Stworzone w systemie dokumenty w mgnieniu oka trafiają do podpisu, a następnie do odpowiedniego działu czy Klienta.

bezpieczeństwo

Zapewni poczucie bezpieczeństwa

Na elektroniczny podpis biometryczny składa się nie tylko obraz podpisu, ale również wiele parametrów dodatkowych, rejestrowanych podczas jego składania. Dlatego w przypadku jego kradzieży (co zdarza się w przypadku np. haseł) swobodne posługiwanie się nim jest niemożliwe. Dzieje się tak ponieważ dwukrotne złożenie podpisu o identycznych parametrach jest praktycznie niemożliwe. Każda próba wykorzystania złożonego już podpisu, zostanie od razu oznaczona jako próba oszustwa.

ekologia

Pomaga dbać o środowisko naturalne

Jest to prawdopodobnie najważniejszy skutek uboczny wdrożenia elektronicznego podpisu biometrycznego. Eliminacja potrzeby drukowania dokumentów do podpisu, pozwala znacznie ograniczyć zużycie papieru w firmie.

Nie zmarnuj czasu spędzonego na tej stronie!

Zostaw nam swój kontakt, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą niezłocznie.
Bez zobowiązań opowie Ci o naszym rozwiązaniu i odpowie na wszystkie pytania!

 
X

Skontaktuj się z nami

Chcesz wiedzieć ile będzie kosztowało Cię wdrożenie? A może interesuje Cię możliwość przeprowadzenia integracji z Twoim systemem księgowym? Nie zwlekaj, odpowiemy na każde Twoje pytanie!

 

lub